Free songs
5 darmowych narzędzi do tworzenia angażujących grafik [AKTUALIZACJA]

5 darmowych narzędzi do tworzenia angażujących grafik [AKTUALIZACJA]

W zeszłym tygodniu podpowiadaliśmy, w jaki sposób zwiększyć zaangażowanie fanów w social media, publikując ciekawe grafiki. Tym razem zaprezentujemy Wam proste narzędzia online, dzięki którym będziecie mogli osiągnąć satysfakcjonujące efekty bez użycia Photoshopa lub Illustratora. Spośród wielu z nich wybraliśmy te, które dają dużo możliwości twórczych, mają prosty interfejs oraz… są darmowe (przynajmniej w pewnym stopniu).

 

1. Pablo

Pablo to najprostsze narzędzie do tworzenia grafik w mniej niż 30 sekund. Sprawdza się, gdy chcemy szybko nanieść tekst na grafikę, a nie mamy zainstalowanego żadnego programu do edycji zdjęć. Pablo pozwala na wpisanie dowolnego tekstu, wybór zdjęcia lub wgrania własnego oraz funkcję zablurowania (rozmycia) tła. Co więcej, nie musicie być zalogowany, żeby skorzystać z narzędzia.

 pablo

2. Canva

Prawdopodobnie najpopularniejsze narzędzie do edycji zdjęć online. Jest idealnym rozwiązaniem dla początkujących grafików oraz osób kompletnie „nie w temacie”. Wystarczy wybrać szablon, zdjęcie, zmodyfikować tekst, zmienić font i voila. Ładnie wykonana grafika jest gotowa do publikacji.

 canva

3. BeFunky

Photoshop odchodzi do lamusa. BeFunky pozwala bez zalogowania zamienić każdy obrazek w dzieło sztuki. Możliwości tego narzędzia znacznie przewyższają zdolności Canvy.

 befunky

4. Easel.ly

Bardzo proste narzędzie do tworzenia infografik. Wystarczy wybrać szablon, następnie dostosować do siebie kolor tła, naniesionych grafik oraz tekstu. Każdą infografikę możemy wyeksportować do pdf lub png.

 easly

5. Photovisi

To już ostatnie darmowe narzędzie do edycji zdjęć, tym razem nastawione w swojej funkcjonalności na tworzenie ciekawych kolaży. Podczas użytkowania możecie wybrać jeden z wielu szablonów, dostosowując w nich nie tylko tekst, ale także tło oraz grafiki, których chcesz użyć.

 photovisi

 


AKTUALIZACJA

Jeden z naszych czytelników poinformował nas o kolejnym bardzo ciekawym narzędziu, które postanowiliśmy polecić w naszym wpisie.  Nazywa się Pixlr i występuje aż w trzech wersjach: web app (online), deskopowej oraz w formie aplikacji na smartfona. Pod względem użyteczności i interfejsu jest bardzo podobne do BeFunky i stanowi dla niego ciekawą alternatywę. Domyślnie zapisuje grafiki w formacie .jpg bez możliwości jego zmiany.

pixlr

Spodobał Ci się nasz mały poradnik? Udostępnij go wśród swoich znajomych!

5 years, 1 month ago Możliwość komentowania 5 darmowych narzędzi do tworzenia angażujących grafik [AKTUALIZACJA] została wyłączona