Free songs
Facebook i Instagram znów grają nieczysto!

Facebook i Instagram znów grają nieczysto!

Nie jest to pierwsza sytuacja, w której Facebook czerpie garściami z cudzych pomysłów oraz idei, by wprowadzić swój unikalny i miażdżący konkurencję produkt.

Tym razem jednak Facebook posuwa się jeszcze dalej i podkrada dla swojej nowej aplikacji nazwę innej, funkcjonującej już od roku i działającej w podobny sposób. Instagram (należący do Facebooka) zaczął wyświetlać reklamy aplikacji Bolt – komunikatora opartego na zdjęciach (one tap photo messaging). Pod identyczną nazwą handlową funkcjonuje od roku aplikacja Bolt, która służy do rozmów telefonicznych przez internet i której CEO postanowił interweniować.

two-bolts

Andrew Benton napisał list otwarty („Dear Instagram” letter), w którym zwraca się do twórców aplikacji i argumentuje dlaczego powinni wymyślić własną nazwę aplikacji. Cały list jest napisany w miłym i spokojnym tonie, jednak pod koniec autor delikatnie wskazuje palcem na możliwą wojnę prawniczą, której oczywiście nie chcą.

Podobna sytuacja miała miejsce w grudniu 2011, gdy Facebook przedstawił nową architekturę informacji – Timeline. Ta nazwa została zaczerpnięta z serwisu Timelines.com, prezentującego różne wydarzenia przedstawiane właśnie na osi czasu.

 

Zdjęcie pochodzi ze strony insidefacebook.com