Free songs
Realdeal, czyli szybka droga do doliny krzemowej!

Realdeal, czyli szybka droga do doliny krzemowej!

Kilka dni temu miałem przyjemność uczestniczyć w imprezie otwierającej kolejny Business Link – tym razem w Katowicach. Podczas imprezy, poza networkingiem (czyli pogaduchami) odbył się także konkurs w ramach Business Mixer.

DSC_1048

 

Podczas konkursu, trzy startupy walczyły o wyjazd na trzy tygodnie do Doliny Krzemowej, podczas której mogą liczyć na wsparcie najtęższych umysłów z branży IT oraz fenomenalne kontakty z potencjalnymi inwestorami. Marzenie (chyba) każdego startupowca. Gościem specjalnym był Krzysztof Sadecki – inwestor, wydawca, anioł biznesu ale przede wszystkim sympatyczny gość który zamienił kilka słów (i nawet poprosił o wizytówkę) nawet z takim szarakiem jak ja.

 

Wracając jednak do startup’ów – szybka konferansjerka, sprawne pitu-pitu z Sadeckim i jakimiś ludźmi z Business Linku (nie mogę ich nazwisk nigdzie znaleźć więc nie będzie taga) i konkurs wystartował!

 

Jako pierwszy na scenę wszedł Łukasz Holeczek z Brix.io – interesującej platformy do stawiania stron podczas porannej kawy. Póki co miałem jedynie okazję obejrzeć demoreel z konfiguracji stronki w przyspieszeniu (co najmniej x10) i przyznam, że wygląda zachęcająco.

DSC_1051

 

Druga ekipa, która walczyła o visy do Ameryki to startup Realdeal z Dawidem Pachą na czele. Stworzyli innowacyjny system do dystrybucji kuponów rabatowych, który w magiczny sposób rozkręca promocję poprzez dystrybucję wirusową. Aplikacja zapowiada się fenomenalnie bo wykorzystuje wiele różnych kanałów do wspierania promocji. Taki Grupon na sterydach (w okularach i koszuli w kratę). Tu wypada dodać, że to oni wygrali i lecą do USA walczyć o kolejnych inwestorów. A jeśli chcesz sprawdzić działanie ich aplikacji już teraz , to zapraszam do przejrzenia prezentacji.

DSC_1053

 

Ostatnia ekipa to ludzie, którzy postanowili zrobić dropboxa z jakąś dodatkową funkcją (nie pamiętam już jaką) i  wrzucić go na szwajcarskie serwery. Zwą się sprawy24 i tworzą coś, co ma mocno ograniczony rynek zbytu – kancelarię prawną w chmurze. Nie chciał bym wyjść na ignoranta w przypadku tego startup’u ale to chyba nieuniknione.

DSC_1054

Raz jeszcze gratulacje dla wszystkich zespołów za odwagę i energię do parcia naprzód oraz wielki szacun dla Realdeal. Jak powiedział mi Dawid Pacha w tzw. kuluarach (czyli na parkingu, przy papierosie) to ich czwarty konkurs i dopiero teraz wygrali. Jasne, z dobrym produktem mogli liczyc na wcześniejszą wygraną ale powiedzmy sobie szczerze – kto nie chciałby mieć takiej skuteczności (25%) w konkursach? Ja bym nie pogardził.

 

Puenta na koniec – nie rób chmur dla prawników, to może coś wygrasz 🙂

DSC_1062