Free songs
Nowy wygląd stron na Facebooku.

Nowy wygląd stron na Facebooku.

Chcemy tego czy nie – nowy wygląd stron dla wszystkich!

Od pewnego czasu wiemy, że wprowadzenie nowego wyglądu stron Fanpage jest jedynie kwestią czasu. Obecnie znany nam układ dwukolumnowy został definitywnie uśmiercony, co przez Facebooka argumentowane było brakiem przejrzystości/czytelności publikowanych informacji. Zgadzam się – czasem gubiłem się nawet we własnych wpisach.

facebook-nowy-fanpage

Start już w najbliższych dniach.

Nowy wygląd zostanie uruchomiony czy tego chcemy czy nie. Facebook zapowiada, że stanie się to do 12 czerwca jednak można się spodziewać, ze czas ten zostanie nieco wydłużony. Wiele stron otrzymało go już jakiś czas temu, kolejne uruchamiane są sukcesywnie z sekundy na sekundę. Na całym świecie.

facebook-page aktualizacja

Operacja się udała, ale pacjent zmarł?

Na szczęście nie. Przejścia ze starego layoutu na nowy nie należy się obawiać. Odpowiednie dymki z podpowiedziami poinstruują administratorów o tym gdzie co się obecnie znajduje. Po tygodniu nikt nie będzie już nawet pamiętał jak wyglądał stary widok. I dobrze.

redbull-nowy fanpage

Na szczęście każdy medal ma dwa… końce.

Absolutną zaletą jest przeznaczenie „starej lewej kolumny” na informacje o stronie, fanów, galerię zdjęć, eventy itd. Prawa natomiast dedykowana jest feedowi. Minusem natomiast (zwłaszcza dla developerów aplikacji) jest zdegradowanie ikon zakładek z graficznych elementów do formy tekstowej.

Dzięki temu na stronie jest mniejszy bałagan ale też trudniej będzie zainteresować fanów konkursem czy aplikacją. To działanie oczywiście nie jest przypadkowe. Jeszcze więcej trzeba będzie ładować w reklamy. Mark Z. nie śpi.

My czekamy z niecierpliwością na aktualizację naszej strony Fanpage – stay tuned.