Free songs
Zuckerberg oskarża rząd USA w telefonie do Obamy.

Zuckerberg oskarża rząd USA w telefonie do Obamy.

Przed kilkoma godzinami, w niezwykłym wpisie na Facebooku, Mark Zuckerberg wytknął Prezydentowi Obamie nieczyste zagrywki hackerskie, których miało dopuścić się NSA (służby bezpieczeństwa).

„Gdy nasi programiści pracują nad poprawą bezpieczeństwa, wyobrażamy sobie, że chronimy was przed przestępcami – nie przed naszym rządem” napisał założyciel Facebooka i dodał „Zadzwoniłem do Prezydenta Obamy by wyrazić moją frustrację związaną ze szkodami, jakie rząd wyrządza dla naszej przyszłości.”

Jakie są zarzuty?

Ma to związek z pewnymi materiałami, z których wynika że NSA podszywało się pod Facebooka. Celem było wgrywanie na komputery nieświadomych użytkowników aplikacji typu maleware (szpiegujących działania właściciela komputera). NSA zaprzecza, jednak informacje pochodzą od Edwarda Snowdena, co bardzo uwiarygadnia zawarte w nich opisy działań.

Na przestrzeni ostatnich lat NSA wielokrotnie zmuszało amerykańskie firmy do udostępniania im wrażliwych danych na temat swoich użytkowników. Do udostępniania (pod przymusem) takich informacji przyznali się min. Google, Yahoo oraz Apple.

Kto tak na prawdę rządzi krajem?

Mark Zuckerberg zaznaczył także, że działania NSA zastraszają użytkowników Internetu i zasugerował, by ten był bardziej transparentny w swoich działaniach. W przeciwnym wypadku ludzie uwierzą w najgorsze. Poniżej oryginalny wpis Mark’a:

 

Post użytkownika Mark Zuckerberg.